Kazimierz DolnySport

Bieg Szlak Trafi ze sporą frekwencją

W minioną sobotę blisko 300 miłośników biegania wzięło udział w wydarzeniu pod nazwą Bieg Szlak Trafi. Uczestnicy mieli do wyboru kilka dystansów, które mogli przebiec, w tym roku biegacze mieli możliwość sprawdzenia swojej szybkości i wytrzymałości na 7, 21 oraz 40 kilometrów a także w rywalizacji drużynowej.

Trasy biegu prowadziły przez urokliwe zakątki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Bieg miał charakter przełajowy, w jego trakcie uczestnicy musieli pokonywać niełatwą trasę z licznymi na tym terenie wąwozami. Głównym miejscem startu i mety dla większości uczestników była Karczma Parchatka. Największa popularnością wśród biegaczy cieszył się dystans 21 kilometrów, na trasie tego biegu pojawiło się aż 130 zawodników. Nieco ponad 80 zawodników przystąpiło zaś do rywalizacji na dystansach 7 oraz 40 kilometrów. W zmaganiach drużynowych wystartowało 5 zespołów.

Oprócz promowania aktywności fizycznej jako właściwego sposobu spędzania wolnego czasu, Bieg Szlak Trafi miał także wymiar charytatywny. Uczestnicy mieli bowiem okazję wspomóc chorego na zespół Aperta Filipka Szajbę. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Ruszaj Na Szlak.

Wyniki biegów:

bieg na 7 km:

1. Wójcik Bartłomiej – Lublin
2. Lotek Krzysztof – Lublin
3. Dyś Paweł – Lublin

bieg na 21 km

1. Kwarta Maciej – Warszawa
2. Tichoruk Karol – Świdnik
3. Lipiński Tomasz – Chełm

bieg na 40 km

1. Jędrych Artur – Świdnik
2. Wilkos Mateusz – Niemce
3. Madejski Sławomir – Radkowice

Rywalizacja drużynowa – 68 km

1. Biegający Świdnik
2. Speleoklub Świętokrzyski Kielce
3. Pacman Running Team

foto: Chotek Studio

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button