Powiat Puławski

Festiwal “Spotkania z Mistrzem” – inauguracja

Koncert Sławomira Tomasika i Krzysztofa Staniendy zainaugurował w czwartek 8. Międzynarodowy Festiwal “Spotkania z Mistrzem”. Uroczystość odbyła się w sali koncertowej Pałacu Czartoryskich, która przez następne 2 tygodnie będzie miejscem występów wybitnych muzyków z gatunku klasyki.

Od 27 lipca do 10 sierpnia w Puławach instrumentaliści będą uczestniczyć w dwuturnusowym Międzynarodowym Kursie im. Tadeusza Wrońskiego, którego zwieńczeniem będzie Konkurs “Puławy i Skrzypce”. W warsztatach będą brać udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej, licealiści jak i studenci.

Dominik Mirosław – sekretarz kursu Puławy i Skrzypce

Jak mówi Dominik Mirosław, sekretarz kursu, w Puławach wystąpi m.in. Mariusz Patyra, zwycięzca Konkursu im. Paganiniego, ten koncert zaplanowano 8 sierpnia. Koncerty w ramach kursu, otwarte dla mieszkańców Puław będą odbywać się w sali koncertowej Pałacu Czartoryskich o godz. 19:00.

Po zakończeniu Międzynarodowego Kursu, które planowane jest 10 sierpnia, rozpocznie się dwudniowy Konkurs “Puławy i Skrzypce”. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 kategorie wiekowe, będą prezentować nabyte umiejętności, które zostaną ocenione przez członków międzynarodowego jury.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Fundację im. Tadeusza Wrońskiego a także I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button