InformacjePowiat Puławski

Oszuści nie dają za wygraną

Pomimo okresu urlopowego oszuści nie próżnują i wymyślają coraz to nowsze sposoby, by omamić swoje potencjalne ofiary. Puławska policja po raz kolejny zwraca się z apelem do mieszkańców o ostrożność.

kom. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP w Puławach

Jak relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak, do mieszkanki powiatu puławskiego zadzwoniła kobieta, podając się za pracownicę jednego z banków, która ostrzegła ją przed rzekomą próbą wzięcia pożyczki na jej dane. Próbowała też wyciągnąć od rozmówczyni dane dotyczące jej konta. Do rozmowy włączył się też mężczyzna, który przedstawił się jako podinspektor policji i próbował wyłudzić od mieszkanki powiatu informacje dotyczące jej danych osobowych. Kobieta nie uwierzyła rewelacjom o próbie wyłudzenia kredytu i skontaktowała się ze swoim bankiem, oczywiście okazało się, że telefon był próbą oszustwa. Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Kom. Ewa Rejn-Kozak raz jeszcze zaapelowała o nieprzekazywanie swoich danych osobowych ani tym bardziej gotówki nieznajomym osobom.

Warto przypomnieć, że służby nie prowadzą w ten sposób żadnych działań operacyjnych – jeśli ktoś podający się za policjanta czy urzędnika oczekuje od nas przekazania gotówki jest pewne, że mamy do czynienia z oszustem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button