Powiat Puławski

Można starać się o wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

To ważna informacja dla osób mieszkających na terenach wiejskich, na przykład w gminie Puławy, które chciałyby założyć własną działalność gospodarczą, ale brakuje im funduszy.

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” ogłosiła właśnie nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich. Można otrzymać jednorazowe i bezzwrotne wsparcie na podjęcie działalności gospodarczej, kwota, która może być przyznana na jeden projekt to 60 tys. złotych. Przy ocenie propozycji ma być uwzględniona liczba pracowników, którzy mogliby potencjalnie zatrudnić się w takiej firmie (im większa, tym lepiej) oraz obecna sytuacja starających się o dofinansowanie – pierwszeństwo będą mieć osoby długotrwale bezrobotne czy będące w wieku poniżej 30 bądź powyżej 50 lat, a pozostające bez pracy. Ważnym czynnikiem będzie również wskaźnik przedsiębiorczości na terenie danej gminy.

Wnioski o przyznanie dotacji można składać od 5 do 25 czerwca w biurze Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” w Kośminie. Limit wszystkich dostępnych środków w naborze wynosi 840 tys. złotych. Wszelkie informacje i dokumenty potrzebne do złożenia wniosku dostępne są na stronie zielonypierscien.eu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button