Powiat Puławski

XVI Sesja Rady Powiatu Puławskiego – zmiany w szkołach [VIDEO]

Podobnie jak radni miejscy, również radni powiatowi zebrali się, aby omówić najbardziej pilne sprawy dotyczące powiatu puławskiego. Tempa obrad na pewno pozazdrościłby prezydent Paweł Maj – sesja Rady Powiatu trwała bowiem niewiele ponad półtorej godziny. 

Radni łączyli się zdalnie z pomieszczeń budynku starostwa lub z własnych mieszkań. Część obradujących znajdowała się także w Sali Pompejańskiej przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W związku z podjętymi uchwałami zmiany odczują przede wszystkim szkoły – niemal jednogłośnie wszyscy radni zdecydowali o likwidacji Szkoły Policealnej nr 6 i I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Puławach oraz Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Kazimierzu Dolnym.

Jak co roku, planowane jest otwarcie klasy mundurowej w “Szpulkach” – Rada Powiatu podjęła decyzję o złożeniu wniosku do Ministra Obrony Narodowej o wyrażenie zgody na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego. Ponadto radni sporo czasu poświęcili dyskusji na temat przyszłości szpitala. Chcieli dowiedzieć się jakie są prognozy, zwłaszcza finansowe, oraz kiedy można spodziewać się powrotu do normalności. Dyrektor puławskiego SP ZOZ zdecydował się na krótkie sprawozdanie z obecnej, stabilnej sytuacji placówki.

Piotr Rybak – dyrektor SP ZOZ Puławy

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button