InformacjePowiat Puławski

Puławski SP ZOZ stawia na rehabilitację

Zespół rehabilitacji domowej oraz dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci to dwa nowe elementy, które mają powstać przy puławskim SP ZOZ. Podczas lutowej sesji Rady Powiatu przyjęto odpowiednią uchwałę, zmieniającą statut SP ZOZ.

O tę zmianę wnioskował dyrektor puławskiego szpitala, Piotr Rybak. Placówka ma bowiem zamiar rozszerzyć swoją działalność w zakresie rehabilitacji leczniczej ze względu na obserwowany wzrost zapotrzebowania na tego rodzaju usługi medyczne. Dodatkowo, wraz z końcem czerwca zakończy się obowiązywanie dotychczasowej umowy dotyczącej rehabilitacji leczniczej w warunkach ambulatoryjnych. W drugim kwartale bieżącego roku lubelski oddział NFZ ogłosi także konkurs ofert na pełnienie usług z zakresu rehabilitacji leczniczej. Puławska placówka zamierza złożyć swoją ofertę w tym postępowaniu. Zgodnie z planami dyrektora Rybaka, dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci miałby powstać w budynku POZ nr 4 przy ul. Kołłątaja na pierwszym piętrze, rzecz jasna wymagałoby to nakładów finansowych.

Aby móc starać się o dofinansowanie z NFZ na prowadzenie nowych podmiotów, potrzebna była zmiana statutu SP ZOZ. Projekt uchwały w tej sprawie został przez radnych przyjęty jednomyślnie.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button