InformacjeJanowiecPowiat Puławski

Janowiec gospodarzem przyszłorocznych dożynek

Choć zima w pełni, a do letnich imprez plenerowych jeszcze bardzo daleko, mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach. Przedstawiciele Powiatu Puławskiego poinformowali o wyborze gospodarza przyszłorocznych Dożynek Powiatowych.

Tym razem na święto plonów rolników z całego powiatu zaprosi Janowiec. Przeprowadzono już rozmowy na temat wstępnych ustaleń dotyczących wydarzenia, uczestniczyli w nich m.in. Starosta Puławski Danuta Smaga, wójt gminy Janowiec Jan Gędek czy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego Izabela Andryszczak, ta instytucja będzie bowiem współorganizatorem wydarzenia. Przypomnijmy, że zamek w Janowcu jest częścią kazimierskiego Muzeum i to właśnie w malowniczej scenerii zamku i dworu odbędzie się powiatowe święto plonów w 2023 roku.

Dożynki są okazją do podziękowania za plony danego roku, zwyczajowo przeprowadzane są konkursy na najpiękniejszy wieniec czy najlepsze stoisko przygotowane przez członkinie kół gospodyń wiejskich z całego powiatu. Podczas tego typu imprez zazwyczaj występują też zespoły ludowe oraz inni lokalni artyści. Dożynki w Janowcu wstępnie zaplanowano na 27 sierpnia.

Foto: Powiat Puławski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button