Powiat Puławski

Najlepsi w rywalizacji RSP 2023 nagrodzeni przez Starostę

Miasto Puławy zdobyło drugie miejsce w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023. W Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego najaktywniejsi rowerzyści zostali nagrodzeni przez Starostę Puławskiego. cykliści otrzymali nagrody w kilku kategoriach: open , grupa Powiat Puławski i najlepsza grupa.

W tej ostatniej kategorii pierwsze miejsce zajęła Puławska Grupa Rowerowa, która jest również liderem wśród grup w całej Polsce.

Nagrodzone rowerzystki, Urszula Jopowicz i Katarzyna Mazurek opowiadały o tym, że mobilizowały się wzajemnie i dzięki temu “wykręciły” bardzo dobre wyniki w trakcie czerwcowej rywalizacji. Panie przyznały, że robiły to przede wszystkim dla siebie, dla własnego zdrowia i kondycji, ale przyznały też, że przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego wyniku przez nasze miasto. Koniec rywalizacji nie oznacza też oczywiście końca przygody z rowerem.

Szczególne wyrazy uznania należą się rowerzystom Puławskiej Grupy Rowerowej za zaangażowanie oraz aktywność w organizacji i proponowaniu działań cyklistów z naszego miasta w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

W rankingu indywidualnym w Puławach w kategorii open najlepszymi okazali się:

Panie:

1 miejsce: Urszula Jopowicz (Puławska Grupa Rowerowa) 3 441,51 km i Katarzyna Mazurek (Puławska Grupa Rowerowa) 3 441,51 km
2 miejsce: Bożena Grzeszczyk (Asol-Bike) 2 802,53 km

Panowie:

1 miejsce: Kamil Wydra (Puławska Grupa Rowerowa) 4 984,99 km
2 miejsce: Robert Kłopot (Puławska Grupa Rowerowa) 4 500,73 km
3 miejsce: Andrzej Capała (Puławska Grupa Rowerowa) 4 251,86 km

Grupa Powiat Puławski:

Panie:

1 miejsce: Iwona Wiesztal 1 821,30 km
2 miejsce: Joanna Łyszcz 606,01 km
3 miejsce: Małgorzata Wenerska 604,56 km

Panowie:

1 miejsce: Michał Osiński 1 405,60 km km
2 miejsce: Robert Noworolnik 1 222,27 km
3 miejsce: Andrzej Wenerski 1 178,89 km

Najlepsze grupy:

1 miejsce: Puławska Grupa Rowerowa 166 543,45 km
2 miejsce: Grupa Ogólna 57 690,10 km
3 miejsce: Asol-Bike Serwis Rowerowy & MTB w Krainie Lessowych Wąwozów 48 308,05 km

Podziękowano również Tomaszowi Szymańskiemu i Grzegorzowi Furtakowi z Puławskiej Grupy Rowerowej.

autor: M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button