Powiat Puławski

Przed nami kolejna sesja rady powiatu

30 czerwca o godz. 14 odbędzie się XVII sesja Rady Powiatu Puławskiego.

Podobnie jak ostatnio, obrady będą się odbywać z wykorzystaniem systemu zdalnego. Radni zajmą się m.in. oceną stanu sanitarno-higienicznego oraz sytuacji sanitarno-epidemiologicznej powiatu za 2019 rok czy sprawozdaniem z wykonania zeszłorocznego budżetu. Podczas obrad dyskutowana będzie również uchwała o udzieleniu wotum zaufania zarządowi powiatu oraz wniosek komisji rewizyjnej o udzielenie absolutorium.

Ponadto odbędzie się także debata nad opublikowanym właśnie „Raportem o stanie Powiatu Puławskiego za 2019 r.”. Warto dodać, że w tej debacie oprócz radnych mogą wziąć udział także mieszkańcy powiatu. Ci, którzy chcą uczestniczyć w dyskusji, muszą złożyć do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami 300 osób. Wzór takiego zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej Powiatu Puławskiego, chętni mieszkańcy muszą je złożyć w starostwie razem z podpisami najpóźniej do 29 czerwca. W debacie może wziąć udział 15 osób spoza rady.

Jak zawsze przedstawione zostaną działania Starosty od ostatniej sesji, radni będą mieli również możliwość składania interpelacji i wolnych wniosków.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button