Powiat Puławski

Gloria victis – konkurs plastyczny z racji rocznicy Powstania

Ostatnio informowaliśmy o organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury konkursie plastycznym dla najmłodszych pod hasłem “Kto ty jesteś? Polak mały!” z racji obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Instytucje przygotowały podobne zadanie również dla starszych uczniów.

“Gloria victis – chwała zwyciężonym” – to hasło promuje inicjatywę skierowaną do uczniów z klas 6-8 uczęszczających do szkół z terenu powiatu puławskiego. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu w dowolnym formacie i technice plastycznej, nawiązującego do tematyki Powstania Styczniowego. Plakaty w założeniu mają promować największy XIX-wieczny zryw niepodległościowy Polaków. Celem konkursu jest wzrost świadomości bohaterstwa powstańców wśród przedstawicieli najmłodszego pokolenia. Nagrodami w konkursie są bony do sieci salonów Empik.

Prace konkursowe należy składać osobiście bądź przesłać za pośrednictwem poczty do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Podobnie jak w przypadku dwóch pozostałych konkursów, literackiego i plastycznego czas na składanie prac upłynie wraz z końcem marca.

Plakat: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button