Miasto Puławy

Egzamin ósmoklasisty – jak wypadły miejskie szkoły

Na początku lipca absolwenci szkół podstawowych poznali wyniki egzaminu, który miał spore znaczenie w kontekście ich dalszej edukacji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez puławski Urząd Miasta wśród miejskich szkół w egzaminie z języka polskiego najlepiej wypadli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, uzyskując średnią na poziomie 71%. W wypadku matematyki najwyższym wynikiem mogą pochwalić się absolwenci Szkoły Podstawowej nr 11 a ich średni wynik to 58%. Z kolei w egzaminie z języka angielskiego, który tradycyjnie był wybierany przez uczniów najczęściej, najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy osiągnęli rezultat średnio na poziomie 76%. Biorąc pod uwagę egzaminy z wszystkich przedmiotów, najwyższy wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, ich rezultat ukształtował się na poziomie blisko 75,5%.

W mieście Puławy egzamin ósmoklasisty zdawało w tym roku łącznie 610 uczniów a ich średni wynik to 66,5%.Z liczby wszystkich podchodzących do egzaminu 548 uczniów to absolwenci szkół prowadzonych przez Miasto Puławy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button