InformacjeMiasto Puławy

Powiśle obchodzi 70-lecie swojego istnienia

Zespół Pieśni i Tańca “Powiśle” im. Kazimiery Walczak “Mamci” obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Już w najbliższy weekend w Puławach odbędą się wydarzenia związane z tym niezwykłym jubileuszem.

W sobotę w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” zaplanowano uroczystą galę jubileuszową, początek tego wydarzenia o godz. 17:00. Prawo wstępu na to wydarzenie będą mieć osoby z zaproszeniami. Ci, którzy nie będą obecni w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury, mają możliwość śledzenia uroczystości za pośrednictwem serwisu Youtube w transmisji udostępnionej przez Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”.

Zbigniew Śliwiński – dyrektor POK “Dom Chemika”

Już dzień później, w niedzielę 28 maja zespół zaprezentuje się w otwartym koncercie przed puławską publicznością. Koncert jubileuszowy “Powiśle Puławianom” podczas którego publiczność zgromadzona w sali widowiskowej “Domu Chemika” będzie miała okazję obejrzeć tańce ludowe w wykonaniu członków, “Powiśla” rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Podczas wydarzeń nie zabraknie uroczystego poloneza oraz wielu niespodzianek przygotowanych przez Zespół i dla Zespołu. W roku jubileuszowym “Powiśle” liczy blisko 160 członków, zrzeszonych w 5 grupach wiekowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button