Miasto Puławy

Historia Włostowic w parafialnym albumie

To może być ciekawa pozycja dla miłośników lokalnej historii. Parafia pw. św. Józefa we Włostowicach wydaje bowiem publikację “Włostowice – Wokół Świątyni”. Jak podkreślają autorzy, to pierwsza tak obszerna publikacja dotycząca dzielnicy Puław, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu była odrębną miejscowością.

Album powstał głównie w oparciu o materiały włostowickiej parafii, lokalne archiwa ale również kolekcje prywatne osób posiadających w swoich zbiorach fotografie z dawnych lat. Opublikowane tam zdjęcia pokazują m.in. to, jak w dawnych czasach mieszkańcy Włostowic obchodzili święta religijne. W publikacji przedstawiono także historię Włostowic od najdawniejszych, prasłowiańskich czasów aż po współczesność. Album w znacznej mierze skupia się na blisko 350-letniej historii włostowickiej parafii, na której terenie znajduje się m.in. jedna z najstarszych nekropolii w Polsce.

Publikację dostępną w puławskiej parafii św. Józefa we Włostowicach dofinansował Powiat Puławski w ramach wsparcia zadań o charakterze pożytku publicznego. Zdjęcia zawarte w albumie można też obejrzeć w kanale Youtube.

Grafika: Powiat Puławski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button