InformacjeMiasto Puławy

Zaproś jerzyki do Puław – akcja Urzędu Miasta

W najbliższą środę mieszkańcy Puław będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę ornitologiczna. Wszystko za sprawą organizowanej przez Urząd Miasta akcji informacyjno-edukacyjnej połączonej z przekazywaniem budek lęgowych dla jerzyków.

Te ptaki przylatują do Polski na początku maja, polują na komary i inne uciążliwe dla ludzi owady. Dlatego już nie po raz pierwszy puławscy urzędnicy organizują akcję mającą na celu pomoc jerzykom podczas ich pobytu w naszym mieście. W trakcie spotkania na Placu Chopina planowane są prezentacje na temat jerzyków czy zachowania ludzi spotykających ptaki w mieście. Uczestnicy będą mieli też okazje sprawdzić się w quizach z zakresu ekologii i ornitologii. W ramach akcji przygotowano po 20 sztuk pojedynczych i podwójnych budek lęgowych, które można przymocować na ścianie oraz 10 potrójnych budek natynkowych. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także 65 pojedynczych budek wykonanych przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim.

Osoby, które chciałyby otrzymać bezpłatnie domek dla jerzyka oraz dowiedzieć się nieco więcej o tych ptakach, powinny przybyć na Plac Chopina w środę 27 kwietnia w godz. 14:00-16:00. Akcja jest prowadzona w ramach realizowanego już od 2008 roku programu “Zapraszamy Ptaki do Puław”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button