Miasto Puławy

Miasto dotuje sport – kto dostaje najwięcej? |#LPU24.pl

Tuż przed wyborami samorządowymi wiele aspektów lokalnej polityki budzi większe zainteresowanie niż zazwyczaj. Jednym z nich jest zawieranie przez Miasto umów na pełnienie i dotowanie różnych usług, zawieranych zarówno z osobami fizycznymi jak i instytucjami.

Jeśli chodzi o kluby sportowe, to tradycyjnie największe dotacje z Miasta na swoją działalność szkoleniową dostają dwa największe podmioty: Wisła i Azoty. W przypadku pierwszego klubu to kwota 230 tys. złotych, która jest przeznaczana na szkolenie w poszczególnych sekcjach. Nieco mniej, bo ponad 160 tys. złotych otrzymują Azoty. Miasto podpisało umowy także z mniejszymi klubami, wśród wielu dotowanych podmiotów są m.in. Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej (55 tys.), klub sportowy Pogoń Puławy (55 tys.) czy Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Andros (45 tys.).

Urząd podpisał teź umowę z Malwiną Kopron o “świadczenie usług promocyjno-reklamowych”. Dokument opiewa na kwotę 120 tys. złotych. Podobne porozumienia były już podpisywane z naszą medalistką igrzysk olimpijskich z Tokio w dwóch poprzednich latach – w 2022 i 2023 roku było to odpowiednio 80 tys. oraz 100 tys. złotych. Przypomnijmy, że Malwina Kopron to nie tylko znana i podziwiana przez wszystkich puławska sportsmenka, ale również kandydatka do Rady Miasta z listy Niezależnych Wyborców urzędującego prezydenta Pawła Maja.

Pełen wykaz umów zawartych zarówno w tym roku jak i w latach ubiegłych można sprawdzić w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta w zakładce “Rejestry i ewidencje”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button