Miasto Puławy

Kiermasz rękodzieła na Skwerze Niepodległości

Wszyscy miłośnicy sztuki ludowej w najbliższą niedzielę będą mieli kolejną już w tym roku okazję do nabycia rękodzieła. Członkowie Klubu Twórców Ludowych zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w wiosennym kiermaszu.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, wśród przygotowanych na kiermasz przedmiotów są między innymi haftowane obrusy, koszyki z wikliny, koronkowe serwetki, ozdoby do wnętrz czy zabawki. Kiermasz odbędzie się 28 maja na Skwerze Niepodległości obok siedziby Centrum Informacji Turystycznej od godz. 10:00 do 17:00.

To już kolejne tego typu wydarzenie w bieżącym roku, kiermasze rękodzieła przygotowane przez puławski Klub Twórców Ludowych odbywały się także w kwietniu w związku ze świętami wielkanocnymi oraz na początku maja. Klub Twórców Ludowych zrzesza ponad 100 twórców reprezentujących różne dziedziny twórczości, wśród których są miedzy innymi plastyka obrzędowa, kowalstwo, garncarstwo, rzeźba czy malarstwo. Głównym celem tej organizacji jest podtrzymywanie w lokalnym społeczeństwie tradycji kultury ludowej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button