InformacjeMiasto Puławy

Rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli

Wraz z początkiem marca rusza rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli w Puławach. Urząd Miasta przypomina o obowiązujących w naborze zasadach.

Dzieci urodzone w latach 2018-2020 mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach o przyjęcie do przedszkola swojej pociechy mogą starać się rodzice 2,5 latków, jednak może to się odbyć jedynie w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym. Rodzice dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola, mogą złożyć wnioski do trzech miejskich placówek, z uwzględnieniem kolejności najbardziej i najmniej preferowanych.

Rusza także rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych. Obowiązek szkolny w rozpoczynającym się we wrześniu roku szkolnym obejmie dzieci urodzone w 2016 roku. Zgodnie z zasadami, w pierwszej kolejności przyjmowani będą kandydaci mieszkający w obwodzie danej szkoły, dzieci spoza obwodu mogą zostać przyjęte w postępowaniu uzupełniającym, jeśli szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami. Podobnie jak w przypadku przedszkoli, rodzice także mogą złożyć wniosek do trzech “podstawówek” z uwzględnieniem kolejności ich wyboru.

Wnioski rekrutacyjne o przyjęcie dziecka do przedszkola bądź szkoły podstawowej można wypełnić odręcznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, w przypadku wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy szkole podstawowej wniosek można złożyć jedynie w formie papierowej. Wszelkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button