Informacje

Charytatywnie przepłynie Wisłę [VIDEO]

W miniony wtorek w Puławach zatrzymał się Szymon Machnowski – kajakarz, zawodowo kontroler ruchu w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Szymon wyruszył kilka dni temu z Goczałkowic, ze źródeł Wisły w podróż do Gdańska, aby promować i wspierać zbiórkę pieniędzy dla Sławka – również wojskowego, który w 2018 roku przeszedł udar mózgu.

Pieniądze ze zbiórki przeznaczone będą na turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Norman w Koszalinie, gdzie rehabilitowane są osoby głownie po ciężkich udarach.

Postanowiłem spłynąć Wisłą z Goczałkowic Zdrój do Gdańska w celu rozpropagowania zrzutki – wyjaśnia Szymon Machnowski, organizator akcji. Dodaje, że pokonał już ponad 400 kilometrów. We wtorek jego przystankiem były Puławy, a w środę zatrzymał się w Dęblinie, gdzie przez jeden dzień odpocznie. Następnie w piątek do jego inicjatywy ma dołączyć się miejscowa Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych, aby także wesprzeć zrzutkę dla Sławka. Szymon Machnowski dodaje, że warunki jego wyprawy są trudne, Wisła w wielu miejscach jest skuta lodem, a noce są bardzo zimne. Od Krakowa w wyprawie Szymonowi towarzyszył Łukasz, kierowca zawodowy, który musiał wracać do swoich obowiązków.

Szymon Machnowski – Organizator akcji #PłyniemyDlaSławka

Jak zapowiada Szymon, do Gdańska powinien dotrzeć około 25-26 marca. Zbiórka trwa na portalu zrzutka.pl, znaleźć ją można pod adresem https://zrzutka.pl/dla-slawka. Ponadto na facebooku ruszyła także grupa z licytacjami, z których dochód również przeznaczony jest na wsparcie zbiórki. Postępy Szymona i jego relacje z kolejnych dni śledzić można również na facebooku, pod hasłem Płyniemy dla Sławka.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button