Miasto Puławy

W weekend odbędzie się Kwesta Żonkilowa

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia i po szarościach zimy świat zaczyna nabierać barw. Wiosna to również co roku pora przeprowadzenia jednej z ważniejszych akcji wspierających puławskie Hospicjum im. św. Matki Teresy, czyli kwesty żonkilowej.

Przed wielu laty na terenach zielonych przy miejskich instytucjach zostały założone Pola Nadziei – to niewielkie poletka, na których zasadzone zostały cebulki żonkili. Właśnie teraz kwiaty te rozwijają pąki i jest to odpowiedni moment, by udekorować nimi swój dom. Kwiaty z Pól Nadziei wykorzystywane są jako podziękowanie dla osób, które podczas kwesty wrzucą datek do puszki.

Kwesta Żonkilowa zostanie przeprowadzona w Puławach w najbliższy weekend, 15 i 16 kwietnia. Wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach miasta w godzinach od 10:00 do 15:00. Będzie to przede wszystkim młodzież z puławskich szkół, która co roku włącza się w akcję poprzez pomoc w przeprowadzeniu kwesty. Datki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc chorym przebywającym pod opieką hospicjum.

Autor: M. Owczarz

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button