Sukces juniorów Azotów

W środę w hali MOSiR w Puławach odbyła się 9. kolejka Wojewódzkiej Ligi Juniorów w Piłce Ręcznej. Azoty Puławy prowadzone przez Piotra Pezdę podejmowały Padwę Zamość.

Dla puławskich zawodników był to ostatni mecz w lidze, natomiast dla drużyny z Zamościa przedostatni. Spotkanie śmiało można było nazwać meczem na szczycie, gdyż obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, zajmując pierwsze i drugie miejsce. Wygrana Azotów dawała im już pewną pierwszą lokatę na koniec ligi, zaś ewentualne zwycięstwo Padwy przybliżyłoby zamojską drużynę do tego sukcesu.

Od pierwszej minuty do ostatniej sekundy był to mecz bardzo wyrównany, a najwyższe prowadzenie zarówno drużyny z Puław jak i Zamościa to były dwie bramki. Po pierwszej połowie meczu na tablicy wyników był remis 18:18. Zaledwie 12 sekund do końca meczu na tablicy wyników widniał rezultat 31:31, na dwie sekundy przed końcową syreną zawodnik Azotów Puławy Kacper Czopek rzucił bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy. Po emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie spotkaniu to młodzi gracze Azotów mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Liderem puławskiego zespołu był Kuba Bereziński, który zdobył 12 bramek.

Azoty Puławy zajęły 1. miejsce w Lubelskiej Lidze Wojewódzkiej Piłki Ręcznej, tym samym druzyna uzyskała awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski. W tej fazie rozgrywek młodzi puławscy szczypiorniści zaprezentują się w styczniu.