InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Wolontariusze z powiatu nagrodzeni

IV Powiatowy Dzień Wolontariatu skupił osoby najbardziej zaangażowane przez ostatni rok w bezinteresowną pomoc innym. A okazji do tej pomocy nie brakowało, bowiem wybuch wojny za naszą wschodnią granicą oraz kryzys gospodarczy zmobilizował do jeszcze bardziej natężonych działań. Z pomocy oferowanej przez mieszkańców naszego powiatu skorzystało rekordowo tysiące potrzebujących.

Starosta puławski Danuta Smaga w czwartek nagrodziła najbardziej aktywnych wolontariuszy. Mianem “Wolontariusza Roku Powiatu Puławskiego” pochwalić się mogą m.in. klub motocyklowy Moto Riders Puławy, wolontariusze ze szkoły w Nałęczowie, oraz wielu indywidualnie działających ludzi dobrej woli.

O odebranie nagrody za pomoc udzielaną uchodźcom, między innymi w punkcie MOP w Markuszowie, zostali poproszeni samorządowcy, w tym prezydent Paweł Maj, co jeszcze przed rozdaniem nagród odbiło się szerokim echem w Internecie. Organizacja punktu pomocowego w Markuszowie była inicjatywą obywatelską i władze samorządowe nie miały z nią nic wspólnego. Prywatnie zaangażowani w nią byli m.in. radni Marzanna Pakuła i Mariusz Cytryński, jednak to nie oni zostali wybrani do reprezentowania wolontariuszy. Środowisko wolontariackie z MOP-u wyraziło swoje niezadowolenie z takiego obrotu sprawy. Rzecznik powiatu wyjaśnił, że nagroda została przyznana wszystkim mieszkańcom miasta, a trofeum odebrał w imieniu mieszkańców wybrany w demokratycznych wyborach prezydent. Ostatecznie prezydent Maj nie pojawił się na uroczystości. Nagrodę w jego imieniu odebrała pracowniczka urzędu w towarzystwie wiceprzewodniczącego RM Puławy Pawła Matrasa oraz wolontariuszy.

W programie obchodów znalazły się również prezentacja działań pomocowych Powiatu na rzecz uchodźców z Ukrainy, rozmowa online z Jarosławem Kowalczukiem, prezesem Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Równem na Ukrainie oraz występy artystów z Młodzieżowego Domu Kultury i Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach.

NAGRODY WOLONTARIUSZ ROKU 2022:

– Iwona Rybak – Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Gór
– Karolina Cieślik oraz Dorota Opolska-Maksym
– Mikołaj Kiełbasa
– Janina Jamioła
– Małgorzata Pszczoła
– Zofia Wawer
– Monika Cios – I LO w Puławach
– Tomasz Ogrodnik
– Marianna Lubińska
– Piotr Capała
–  Agnieszka Wójcik – KGW w Tomaszowie
– Robert Paciorek
–  Kamil Pytlak

– Klub Moto Riders Puławy
– Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór
– Szkolny Klub Wolontariatu „Adiutor”
– Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach
– Prezydent Miasta Puławy
– Burmistrz Kazimierza Dolnego
– Burmistrz Nałęczowa
– Wójt Gminy Baranów
– Wójt Gminy Janowiec
– Wójt Gminy Końskowola
– Wójt Gminy Kurów
– Wójt Gminy Markuszów
– Wójt Gminy Puławy
– Wójt Gminy Wąwolnica
– Wójt Gminy Żyrzyn

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button