Sport

Pewne zwycięstwo Wisły Puławy

Piłkarze Wisły Puławy rozegrali pierwszy mecz na własnym stadionie w rundzie wiosennej. Ich przeciwnikiem była drużyna Jutrzenki Giebułtów.

Od samego początku to puławianie narzucili tempo gry w tym spotkaniu. Już po 10. minutach od rozpoczęcia meczu wiślacy mogli objąć prowadzenie, jednak po strzale Mateusza Pielacha piłka trafiła w słupek. Chwilę później gracze Wisły dopięli swego. Centrę Bartłomieja Bartosiaka świetnie wykorzystał Adrian Paluchowski, który głową skierował piłkę do bramki zespołu Jutrzenki. W 38. minucie w polu karnym zespołu z Giebułtowa faulowany był Emil Drozdowicz. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bartłomiej Bartosiak. Na przerwę puławianie schodzili więc z prowadzeniem 2:0.

W drugiej części tempo meczu nieco spadło. Było sporo fauli i nerwowych sytuacji, pod koniec meczu czerwoną kartkę otrzymał nawet trener Jutrzenki Giebułtów, który głośno wyrażał swoje niezadowolenie z niektórych decyzji sędziów. W 86. minucie wynik spotkania ustalił Paluchowski, który wykorzystał dobre podanie Włodzimierza Putona.

Wisła Puławy – Jutrzenka Giebułtów 3:0 (2:0)

Gole: Paluchowski 12, 86, Bartosiak 39 (k)

Wisła:  Kołotyło- Kuban, Pielach, Wiech, Cheba (75 Gałązka), W. Puton (88 Kąkol), Skałecki, Bartosiak, Drozdowicz, Zając (68 Brągiel), Paluchowski

Na kolejny mecz puławianie pojadą do Kielc, gdzie zmierzą się z rezerwami tamtejszej Korony.

Foto: KS Wisła Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button