wszystkie

“Dziewiątka” organizuje Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

Wirus HIV i wywoływana przez niego choroba AIDS to wciąż temat, o którym pomimo rosnącej świadomości społecznej, mówi się stosunkowo niewiele. Aby nieco spopularyzować temat tych zagadnień wśród młodych osób, puławski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 organizuje Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS.

Uczniowie puławskich szkół mają do wyboru kilka kategorii przygotowanych przez organizatora. Mogą wykonać pracę literacką bądź plastyczną dotyczącą zagadnień związanych z HIV i AIDS, inną opcją jest zrealizowanie prezentacji multimedialnej na ten temat bądź uczestnictwo w teście wiedzy. Zakres tematyczny prac, które uczniowie przygotowują w konkursie obejmuje m.in. najważniejsze fakty z historii badań nad HIV i AIDS, przebieg zakażenia, ryzykowne zachowania prowadzące do zakażenia czy profilaktykę zakażeń. Prace plastyczne oraz literackie uczniowie przesyłają do Sekretariatu ZSO nr 1 do piątku 18 listopada. W tym dniu upływa też termin zgłoszeń do poszczególnych kategorii konkursu. Prace będzie oceniać jury, w którego skład wejdą m.in. przedstawiciele Powiatowej stacji Sanitarno-epidemiologicznej oraz Stowarzyszenia MONAR. 25 listopada zaplanowano zaś test wiedzy na temat HIV i AIDS, który uczniowie będą pisać w budynku “Dziewiątki”.

Organizatorzy inicjatywy zaplanowali uroczyste podsumowanie konkursu 1 grudnia wraz z występami artystycznymi, wtedy zostaną wręczone nagrody dla laureatów we wszystkich kategoriach.

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button