Miasto Puławy

Biblioteka rozdaje wyprawki dla małych czytelników

Jak zachęcić dzieci od najmłodszych lat do czytelnictwa? Obecnie rynek wydawniczy nasycony jest pięknie ilustrowanymi publikacjami dla dzieci. Większość z najbardziej popularnych książek możemy znaleźć na półkach puławskiej biblioteki. Dlatego cieszy fakt, że miejska czytelnia po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji “Mała książka – wielki człowiek”. Będzie ona zachętą dla rodziców i ich dzieci do regularnego odwiedzania i korzystania z zasobów biblioteki.

Akcja adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z książkami. Chodzi przede wszystkim o to, by zachęcić maluchy do częstszych wizyt w bibliotece, zaznajomienie się z tym miejscem i wyrobienie pewnego rodzaju nawyków, które zaowocują miłością do książek. Zasady są proste – po otrzymaniu Karty Małego Czytelnika przedszkolak otrzyma wyprawkę. Podczas każdej wizyty w bibliotece maluch będzie również zbierał naklejki, za które po zapełnieniu wszystkich miejsc na znaczki, otrzyma imienny dyplom.

Poprzednie edycje akcji cieszyły się w puławskiej bibliotece dużym powodzeniem. Co roku przy tej okazji przybywało małych czytelników, a wszystkie wyprawki znalazły nowych właścicieli. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem. W tym roku wyjątkowo specjalnie dla dzieci z Ukrainy przygotowano książeczki w wersji polsko-ukraińskiej.

Projekt “Mała książka – wielki człowiek” realizowany przez Instytut Książki, finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button