Miasto Puławy

Chcesz kupić węgiel? Miasto przyjmuje wnioski

Urząd Miasta Puławy przyjmuje wnioski od mieszkańców, którzy chcieliby zakupić węgiel po preferencyjnej cenie. Wnioski mogą składać osoby, które dostały już dodatek węglowy lub są do niego uprawnione.

Ustawa, która weszła w życie wraz z początkiem listopada przewiduje, że członkowie danego gospodarstwa domowego mogą zdobyć w ramach zakupu preferencyjnego półtorej tony węgla do końca roku oraz taką samą ilość paliwa stałego po 1 stycznia 2023 roku. Cena węgla sprzedawanego przez gminę ma wynosić nie więcej niż 2 tysiące złotych brutto. Jednocześnie puławscy urzędnicy informują, że Miasto nie organizuje odbioru zamówionego węgla z punktu wskazanego na terenie gminy ani też nie pokrywa kosztów za ten odbiór.

Wnioski o zakup węgla po cenie preferencyjnej można złożyć osobiście w Urzędzie Miasta, w Wydziale Ochrony Środowiska lub Wydziale Obsługi Mieszkańców. Można je również wysłać pocztą lub w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta. Po pozytywnej weryfikacji mieszkaniec zostanie poinformowany drogą mailową bądź telefonicznie o cenie oraz terminie dokonania wpłaty, którą będzie trzeba uiścić w miejskiej kasie. Po dokonaniu opłaty osoba kupująca węgiel otrzyma potwierdzenie, na podstawie którego będzie uprawniona do odbioru węgla we wskazanym punkcie.

zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button