InformacjeMiasto Puławy

Światowy Dzień Jaja w Zakładach Azotowych

Światowy Dzień Jaja to jedno z nietypowych świąt, które ma na celu promować spożywanie jajek. Obchodzone jest każdego roku w drugi piątek października.

W tym roku do obchodów postanowili dołączyć przedstawiciele związków zawodowych działających w Grupie Azoty Puławy. Organizatorzy obchodów, Komitet Obrony “Puław”, chcieli przekazać zarządowi puławskiego zakładu symboliczny koszyk jaj.

Sławomir Wręga – Komitet Obrony “Puław”, ZZPRC

Przedstawiciel związków zawodowych działających przy Grupie Azoty Sławomir Wręga stwierdził, że związkowcy nie potrafią już tłumaczyć pracownikom, dlaczego jest “tak źle”, nie potrafią też w sposób odpowiedzialny stwierdzić, że “będzie lepiej”. W jego opinii “firma jest zwijana, a wynagrodzenia ograniczane”. Sławomir Wręga mówił też o tym, że instalacje chemiczne “Puław” są przygotowywane do postoju zimowego, podczas gdy w innych przedsiębiorstwach Grupy Azoty, np. w Tarnowie są uruchamiane. Związkowiec mówił też o płacy w puławskich Azotach, która, według jego słów, od czasu konsolidacji spółki w 2012 roku spadła o 50% średniej krajowej (ze 160 do 110%).

Komitet Obrony “Puław” utworzyli członkowie 6 z 7 związków zawodowych działających w Grupie Azoty Puławy.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button