InformacjeKazimierz Dolny

Chodniki w Parchatce i Wierzchoniowie już niebawem [VIDEO]

Mieszkańcy Parchatki i Wierzchoniowa doczekają się wreszcie upragnionych chodników i to jeszcze w tym roku. Decyzję podjął Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Przypomnijmy, że walka o poprawę bezpieczeństwa drogowego w tych miejscowościach trwa już od bardzo dawna. Sprawy nabrały przyspieszenia po niedawnym śmiertelnym potrąceniu rowerzystki w Parchatce. Wtedy mieszkańcy powiedzieli „dość”. Na ich płotach pojawiły się banery przypominające o tragedii i nawołujące urzędników do działania. W Parchatce i Wierzchoniowie odbyły się również protesty w formie blokady ulic. Determinacja osób mieszkających w tych miejscowościach przyniosła skutek.

Danuta Smaga Starosta Puławski

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zdecydował o przeniesieniu inwestycji budowy chodników w Parchatce i Wierzchoniowie z listy rezerwowej na listę zadań do wykonania w 2020 roku. Koszt prac na tych odcinkach to odpowiednio 350 tys. oraz prawie 570 tys. złotych. Połowę tych kwot pokryje ZDW w Lublinie. Skutek przyniosły działania m.in. mieszkańców, sołtysów, radnych wymienionych miejscowości, burmistrza Kazimierza Dolnego Artura Pomianowskiego czy Starosty Puławskiego Danuty Smagi.

Autorzy: P. Skibniewski, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button