Miasto Puławy

Puławy będą obchodzić Święto Wojska Polskiego

Tradycyjnie w dniu 15 sierpnia w Puławach nie zabraknie uroczystości związanych z Świętem Wojska Polskiego, które tego dnia obchodzimy.

Oficjalne uroczystości rozpocznie Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej o godz. 8:30, następnie o godz. 10:00 przed tablicą pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Puław, odbędzie się tam również złożenie wiązanek kwiatów. Miejskim uroczystościom towarzyszyć będą promocje książek “Lubelskie wilki. Dzieje zgrupowań partyzanckich Lubelszczyzny” oraz “Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956”.

Ponadto w godzinach 10:00-12:00 możliwe będzie zwiedzanie czytelni należącej do puławskiego oddziału Biblioteki Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich puławianie będą mogli też podziwiać wystawę przygotowaną przez historyka Roberta Ocha, zatytułowaną “Marszałek Józef Piłsudski w Puławach – historia i pamięć”.

W samo południe wystartuje organizowany przez fundację BezMiar Bieg Tropem Wilczym, zaś dopełnieniem świątecznego dnia będzie koncert “Śpiewamy z gwiazdami, czyli potyczki z piosenką” który rozpocznie się o godz. 17:00. Na placu przez Puławskim Ośrodkiem Kultury “Dom Chemika” wystąpią Wojciech Dyngosz i Tomasz Mazur wsparci fortepianowym akompaniamentem Dominiki Łasko oraz Michała Matrasa. Puławianie usłyszą w ich wykonaniu pieśni patriotyczne.

Plakat: Urząd Miasta Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button