Miasto PuławyPowiat Puławski

Kto może skorzystać z darmowej porady prawnej?

Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Puławach przypominają o możliwościach skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy i złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej może zgłosić się do jednego z licznych punktów działających na terenie powiatu.

Codziennie od poniedziałku do piątku skorzystać z niej można w punkcie przy al. Królewskiej 3. Od godziny 8 do 12 porad udzielają adwokaci wskazani przez Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie, natomiast od 12 do 16 dyżurują radcowie prawni wskazani przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie. Ponadto w określone dni skorzystać można z pomocy w punktach terenowych w godzinach od 8 do 12: poniedziałek: Baranów, ul. Rynek 14 (siedziba Urzędu Gminy), wtorek: Końskowola, ul. Lubelska 93 (siedziba Gminnego Ośrodka Kultury), środa: Janowiec, ul. Radomska 2 (siedziba Urzędu Gminy) w punkcie może być także świadczona nieodpłatna mediacja, czwartek: Kurów, ul. I Armii Wojska Polskiego 1 (siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej), piątek: Końskowola, ul. Lubelska 93 (siedziba Gminnego Ośrodka Kultury) w punkcie może być także świadczona nieodpłatna mediacja

Ponadto Urząd Miasta prowadzi program bezpłatnych porad prawnych dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli wskutek pandemii Covid-19. O pomoc można starać się zwłaszcza w zakresie kar nakładanych przez Sanepid, lub wstrzymania opłat, zawieszenia spłat zus, czy przygotowania wniosków o uzyskanie pomocy od państwa. Porady można uzyskać w czwartki i piątki w godzinach 10-14. Sprawy do kancelarii współpracujących z UM zgłaszać można telefonicznie pod nr 695 188 953, lub mailowo, na adres beata.kozik@um.pulawy.pl. Porady, z uwagi na trwającą pandemię, udzielane będą telefonicznie.

Autor: A. Koter

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button