InformacjeMiasto Puławy

Sprzątali las i sadzili drzewa

Nasze miasto wzięło udział w projekcie “Czyste, Zielone Miasta” powstałym z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. W poniedziałek mieszkańcy Puław mogli wziąć udział w akcji sprzątania m.in. lasu i parku oraz zasadzić nowe drzewa.

W sprzątaniu licznie uczestniczyli uczniowie puławskich szkół, a także przedszkolaki.

Agata Grabowska – Stowarzyszenie Program Czysta Polska, Paweł Maj – prezydent Puław

Agata Grabowska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska mówiła, ze oprócz samego sprzątania i sadzenia drzew ważne jest szerzenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców, uświadomienie, że jest to także dbanie o naszą przyszłość. Przedstawicielka organizacji proekologicznej podkreśliła, że warto dbać o szerzenie tej wiedzy już od najmłodszych lat.

Z kolei prezydent Paweł Maj podkreślał, że lasy miejskie leżą na żyznych glebach, sadzone są przeważnie dęby, buki a także sosny i brzozy. Dodał, że w czasie akacji zostało dosadzonych ok. 300 drzew.

Mimo wielu działań proekologicznych oraz coraz większej świadomości społeczeństwa, wciąż jest co sprzątać. O ile miejskie ulice utrzymane są w czystości, miejsca zalesione już niekoniecznie. Podczas każdej z takich akcji zbieranych jest od kilkunastu do kilkudziesięciu worków odpadów. Akcję zakończył event ekologiczny na Skwerze Niepodległości.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button