InformacjePOLECAMYPowiat PuławskiPuławy

Dożynki Powiatowe 2022 – znamy program wydarzenia

Pod koniec sierpnia tradycyjnie w naszym powiecie odbędą się dożynki, czyli święto odbywające się na zakończenie rolniczych zbiorów i żniw. W tym roku organizację Dożynek Powiatowych zaplanowano w Górze Puławskiej w dniach 27-28 sierpnia.

Pierwszego dnia, w sobotę tradycyjnie odbędą się zawody strażackie jednostek OSP z terenu całego powiatu. W planie są pokazy musztry, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Druhowie będą rywalizować na stadionie w Górze Puławskiej przy ul. Długiej.

Główne uroczystości dożynkowe zaplanowano w niedzielę 28 sierpnia. Rozpoczną się one Mszą świętą o godz. 12:00, po jej zakończeniu planowany jest przemarsz uroczystego korowodu dożynkowego z kościoła na stadion w Górze Puławskiej, gdzie zaplanowano dalszą część wydarzenia. Nie zabraknie tradycyjnych elementów Święta Plonów, takich jak dzielenie się chlebem czy wręczenie nagród najbardziej zasłużonym rolnikom. O 16:00 rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejsze stoiska i wieńce dożynkowe, przygotowane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu.

W ramach wydarzenia zaplanowano także występy lokalnych artystów, a także dwóch zespołów disco-polo. O godz. 18:00 przed publicznością w Górze Puławskiej zaprezentuje się Czadoman, zaś godzinę później zaplanowano początek koncertu zespołu Veegas. Redakcja LPU jest patronem medialnym tegorocznych Dożynek Powiatowych.

Foto archiwalne, plakat organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button