Nałęczów

Odlotowy Rajd Nordic Walking za nami

W minioną niedzielę fani chodzenia z kijkami zawitali do Nałęczowa za sprawą trwającego cyklu Nordikiady, organizowanego przez Fundację BezMiar.

Liczna rzesza walkerów zebrała się przed Termami Pałacowymi Uzdrowiska w Nałęczowie, by wziąć udział w Odlotowym Rajdzie Nordic Walking. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nordic walking, przed startem uczyły się jeszcze prawidłowej techniki chodzenia z kijkami. Po zwyczajowej rozgrzewce na trasę wyruszyły dwie grupy. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru 5 oraz 10-kilometrową trasę prowadząca przez urokliwe zakątki Nałęczowa. Piękna, letnia pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Po wysiłku fizycznym na przedstawicieli obu grup czekał tradycyjny poczęstunek.

Kolejnym przystankiem organizowanej przez Fundację BezMiar Nordikiady będzie Kodeń. W niedzielę 21 sierpnia odbędzie się tam rajd pod hasłem “Zostań z Bugiem”. Szczegółowy regulamin zapisów na ten oraz inne rajdy w ramach cyklu można znaleźć na stronie internetowej organizatora, czyli Fundacji BezMiar oraz w jej mediach społecznościowych.

Foto: Arkadiusz Tarłowski, Fundacja BezMiar, profil Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button