FotorelacjeInformacjeMiasto Puławy

Festiwal World Wide Kids rozpoczęty

10 zespołów z 4 państw: Polski, Czech, Ukrainy i Słowacji bierze udział w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Folklorystycznym World Wide Kids. Wydarzenie rozpoczęło się we wtorek barwną paradą uczestników, która przeszła ulicami Puław od Parku Czartoryskich do Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Puławianie mieli okazję podziwiać barwne stroje oraz tańce i muzykę ludową prezentowaną przez rodzimych wykonawców, jak i zespoły pochodzące z państw sąsiadujących z Polską. Po zakończeniu korowodu w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” odbył się uroczysty koncert inauguracyjny. Przed jego rozpoczęciem organizatorzy podkreślali wyjątkowość tego wydarzenia z racji tego, że w tym roku występują w nim najmłodsi uczestnicy.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny World Wide Kids niesie ze sobą moc atrakcji, już w czwartek na Skwerze Niepodległości o godz. 18:00 odbędzie się koncert kapel. Prawdziwą kumulację wydarzeń przyniesie sobota, gdy puławianie będą mieli okazję uczestniczyć w etno jarmarku, koncercie uczestników na Placu Chopina oraz w folkowej potańcówce w tym samym miejscu. Festiwal zakończy niedzielny koncert w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Foto: A. Szumny

 

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button