InformacjeMiasto Puławy

Wysoki mandat i 10 punktów karnych dla pirata z S-17

Solidnym mandatem zakończyła się beztroska jazda drogą ekspresową S17 dla mężczyzny kierującego autem marki audi. Zapomniał, że obowiązują go przepisy ruchu drogowego i znacznie przekroczył prędkość. Nie uszło to uwadze mającym w tym czasie służbę policjantom z puławskiej drogówki, którzy niesfornego kierowcę zatrzymali do kontroli.

– Jednym z kierowców, który nie zastosował się do zaostrzonych w tym roku przepisów ruchu drogowego był 40-latek z Lublina, mężczyzna kierując samochodem marki Audi jadąc drogą S-17 w kierunku Lublina jechał z prędkością ponad 200 km/h – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak. Wyczyny kierowcy zarejestrował wideorejestrator policjantów ruchu drogowego, którzy zatrzymali mężczyznę. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, otrzymał także 10 punktów karnych. Przedstawicielka Policji podkreśliła, że nie będzie pobłażania dla tak niebezpiecznych zachowań na drodze.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Jak co roku w czasie wakacji policja prowadzi mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W przeciągu 3 ostatnich tygodni na polskich drogach zginęło ponad 100 osób. Mapa jest aktualizowana codziennie i ma być przestrogą dla kierowców, by pamiętali o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników ruchu, przede wszystkim właśnie przestrzegając przepisów. Dlatego nieważne, gdzie jedziemy, czy do pracy, na zakupy czy na wczasy – pamiętajmy, by zdjąć nogę z gazu. Brak wyobraźni w najlepszym wypadku może skończyć się uszczupleniem portfela.

autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button