InformacjeMiasto Puławy

Hala przy ul. Lubelskiej – ile wydarzeń gości? |#LPU24.pl

Ostatnio w przestrzeni publicznej Puław pojawiły się dyskusje na temat sposobu użytkowania hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w minionym roku prezentował się kalendarz wydarzeń, które odbyły się na tym obiekcie.

Z informacji udostępnionych przez Urząd Miasta wynika, że spora część wydarzeń w hali to domowe mecze Azotów w ramach rozgrywek Superligi, jednak nie stanowią one wcale większości imprez, które odbyły się w obiekcie. Zdecydowanie największe obłożenie odnotowano w grudniu, gdy zorganizowano m.in. Turniej Perełki Cup, Otwarte Mistrzostwa Puław w Taekwondo czy Wiślackie Mikołajki. Sporo działo się także w listopadzie, gdy w hali odbywały się turnieje zręcznych przedszkolaków, turniej niepodległościowy, czy występ kabaretu Neo-Nówka. Dobrym miesiącem był także luty, kiedy odbyła się m.in. Polska Noc Kabaretowa ,gala Strife 3 czy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LZPN.

W hali przy ul. Lubelskiej najmniej działo się w miesiącach wakacyjnych. W lipcu nie odnotowano żadnego wydarzenia, zaś w sierpniu jedynym eventem był domowy mecz Azotów, rozegrany 30 sierpnia. Łącznie w 2023 roku odnotowano niemal 40 wydarzeń, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej. Jeśli chodzi o 2024 rok, to dotychczas w obiekcie przy ul. Lubelskiej zorganizowano 15 eventów.

Paweł Maj – prezydent Puław, Dariusz Fijoł – dyrektor MOSiR

2023 – 39 wydarzeń łącznie w tym 14 meczów Azotów, 4 treningi Wisły,

inne wydarzenia sportowe: Noworoczny Turniej Siatkówki, Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LZPN, Gala Strife 3, Mistrzostwa Polski Strażaków w PS, Olimpiada Przedszkolaka, Finały Licealiada, Turniej niepodległościowy, Turniej zręcznych przedszkolakówx3, Turniej Dziewcząt U9 piłka nożna, turniej dziewcząt LZPN Izabella, Otwarte Mistrzostwa Puław w Taekwondo, Turniej PN o Puchar Prezydenta, Fit Mikołaj, Turniej PN Perełki Cup, Wiślackie Mikołajki

wydarzenia pozasportowe: Polska Noc Kabaretowa, Gala Taneczna Wasilewski-Felska, Beata i Bajm, Neo-Nówka

Autor: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button