Miasto Puławy

Miasto szuka wykonawców usług weterynaryjnych

Miasto Puławy zaprasza podmioty świadczące usługi weterynaryjne do trwającego konkursu ofert na wsparcie opieki leczniczej dla zwierząt. Przygotowane przez miejskich urzędników zadania ofertowe dotyczą 3 zagadnień: nagłych zachorowań i pomocy powypadkowej dla zwierząt bezdomnych, pomocy weterynaryjnej dla dzikich zwierząt a także sterylizacji i kastracji psów i kotów.

Usługi dla zwierząt bezdomnych miałyby obejmować między innymi zwalczanie u nich pasożytów, szczepienie kotów bezdomnych oraz ich elektroniczne znakowanie a także wspomnianą już pierwszą pomoc powypadkową. W uzasadnionych przypadkach weterynarz będzie także zobowiązany do przeprowadzenia zabiegu eutanazji, jeśli zwierzęcia nie da się uratować.

Jak co roku w Puławach, także i tym razem przeprowadzana będzie sterylizacja i kastracja psów i kotów żyjących na terenie miasta. To projekt, na który puławianie chętnie głosują w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zadanie to obejmuje m.in. wizytę kwalifikującą w gabinecie dla zwierząt, znieczulenie ogólne, zabieg kastracji bądź sterylizacji, zapewnienie zwierzęciu opieki pooperacyjnej oraz wizytę kontrolną. W ramach oferty nie będą zaś finansowane zabiegi przygotowujące do sterylizacji bądź kastracji takie jak odrobaczanie czy odpchlanie.

Termin zgłoszeń dla podmiotó świadczących usługi weterynaryjne upływa już w środę.. Szczegółowych informacji na temat zapytań ofertowych udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Puławy.

Zdjęcie ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button