InformacjeMiasto Puławy

Ratusz zachęca: Rozlicz swój PIT w Puławach

Od kilku dni można już rozliczyć się z urzędem skarbowym w zeznaniu podatkowym za 2020 rok. Puławski Urząd Miasta zachęca wszystkich mieszkańców do wsparcia przy okazji składania PIT-ów.

Wystarczy tylko w deklaracji podatkowej jako miejsce zamieszkania wpisać Puławy, a w odpowiedniej rubryce wskazać puławską skarbówkę. Mogą to zrobić także osoby, które nie są zameldowane w Puławach, ale mieszkają w mieście. W ten sposób pieniądze z podatku trafiają do budżetu Puław.

Miejscy urzędnicy przypominają, że większe wpływy do miejskiej kasy oznaczają więcej możliwości inwestycji czy rozwoju edukacji w Puławach. Termin złożenia deklaracji podatkowych to 30 kwietnia, od 2019 roku można to zrobić za pośrednictwem platformy twój-ePIT. Można również nie robić nic, pozostawiając swoje rozliczenie samemu urzędowi skarbowemu. Wtedy jednak ewentualny zwrot podatku nastąpi później, niż w sytuacji gdybyśmy sami rozliczyli swoje zeznanie. Urząd w automatycznych rozliczeniach nie uwzględnia również niektórych przysługujących ulg podatkowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button