InformacjeMiasto Puławy

Egzamin ósmoklasisty – SP9 najlepsza

Kilka dni temu absolwenci szkół podstawowych odebrali zaświadczenia potwierdzające wyniki osiągnięte przez nich na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty.

Wśród puławskich placówek zdecydowanie najlepsze rezultaty osiągnęli uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 9. Ósmoklasiści z “dziewiątki” osiągnęli najwyższe średnie procentowe wyniki zarówno z języka polskiego, matematyki jak i języka angielskiego. Na szczególną uwagę zasługuje osiągnięty przez nich poziom z tych dwóch ostatnich przedmiotów, średni wynik uczniów SP9 w obu egzaminach był bowiem aż o 20 procent wyższy niż średnia krajowa i wyniósł odpowiednio 88 procent z języka angielskiego oraz 77 procent z matematyki. Ósmoklasiści z “Dziewiątki” uzyskali zaś średnio 67 procent z języka polskiego.

Egzaminy poszły dobrze także w Szkołach Podstawowych nr 2, 5 oraz 11, które uplasowały się w puławskiej czołówce. Zdecydowanie najsłabiej poszło zaś uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 4. Łącznie w Puławach do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 554 uczniów, którzy rozwiązywali 3 testy. Egzaminy odbyły się pod koniec maja. Szczegółowe wyniki z wartościami procentowymi dla wszystkich miejskich szkół znajdują się na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button