InformacjeMiasto Puławy

SP3 bez nowego boiska i sali

Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach nie doczeka się na razie pełnowymiarowych boisk oraz nowoczesnej sali gimnastycznej. Prezydent Paweł Maj podjął ostateczną decyzję w tej sprawie, unieważniając kolejny przetarg.

Miasto zamierzało przeznaczyć na budowę infrastruktury sportowej w SP3 12,5 miliona złotych, podczas gdy najtańsza oferta w przetargu opiewała na kwotę ponad 15 milionów złotych a biorąc pod uwagę inflację koszty zapewne jeszcze by wzrosły. Przypomnijmy, że Puławy uzyskały dofinansowanie na cel inwestycji w “trójce” z programu Polski Ład w kwocie ok. 12 milionów złotych. Prezydent Maj nie chciał jednak dołożyć z miejskiej kasy brakującej kwoty tłumacząc się niżem demograficznym oraz złą kondycją finansową Miasta, spowodowaną m.in. wcześniejszymi dużymi inwestycjami.

Przez ostatnie tygodnie przedstawiciele społeczności szkolnej SP3, wspierani między innymi przez znanych sportowców oraz inne ośrodki edukacyjne, starali się zebrać brakującą kwotę poprzez założenie zbiórki internetowej czy licytacje, jednak uzyskanie sumy około 4 milionów złotych w tak krótkim czasie okazało się niemożliwe. Pomimo braku inwestycji w SP3 prezydent Maj zapewniał podczas ostatniej sesji, że nie ma w planach likwidacji tej szkoły, czego obawiają się rodzice i nauczyciele związani z tą placówką.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button