Informacjewszystkie

W Azotach rozwiązują spory zbiorowe [VIDEO]

Zarząd Grupy Azoty Puławy poinformował o zakończeniu czterech sporów zbiorowych z organizacjami związkowymi działającymi w Spółce.

Osiągnięte porozumienia dotyczą kwestii płacowych. Do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy spółki wprowadzono nowe świadczenie, ustalono również regulamin przyznawania pracownikom nagrody z okazji Dnia Chemika. Anna Zarzycka-Rzepecka, wiceprezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY oceniła, że „dzięki otwartej postawie strony społecznej, udało się osiągnąć satysfakcjonujący kompromis”. Zarząd spółki podpisał porozumienia z KM NSZZ „Solidarność” oraz Związkiem Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego.

Marek Sieprawski – Rzecznik prasowy Grupy Azoty Puławy

Już niebawem zostaną także poddane pod konsultacje społeczne zapisy dotyczące tzw. „zarządzania zgodnością”. Ta kwestia była wcześniej również podnoszona przez związki zawodowe, funkcjonujące w Azotach. Podpisany już został aneks, który ogranicza nałożony na pracowników obowiązek informowania o nieprawidłowościach wyłącznie w przypadku naruszenia przepisów związanych z wykonywaną pracą lub naruszeń, których stwierdzenie nie wymaga wysokospecjalistycznej wiedzy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button