Miasto Puławy

Radni miejscy też bronią Jana Pawła II

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta jednym z tematów było przygotowane przez radnego Ignacego Czeżyka stanowisko dotyczące obrony “dobrego imienia św. Jana Pawła II”. To kolejne echa dyskusji, jaka przetoczyła się przez Polskę na temat postaci Papieża-Polaka po wyemitowaniu w TVN24 reportażu “Franciszkańska 3”.

W odróżnieniu od posiedzenia Rady Powiatu, która miesiąc wcześniej przyjęła podobny dokument przez aklamację, podczas sesji miejskiej nie obyło się bez kontrowersji i głosów sprzeciwu. Niektórzy z radnych kwestionowali sam fakt zajmowania się tego typu sprawą przez Radę Miasta. Znalazło to odzwierciedlenie w głosowaniu nad propozycją. 8 radnych zagłosowało za przyjęciem proponowanego przez radnego Czeżyka stanowiska, 1 osoba zagłosowała przeciw, 1 się wstrzymała, natomiast 10 radnych zrezygnowało z udziału w tym głosowaniu.

Stanowisko zostało więc przyjęte, choć przewodnicząca Rady Bożena Krygier wyraziła swoje zdumienie tak dużym oporem wśród członków Rady wobec zagłosowania za projektem uchwały.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button