InformacjeMiasto Puławy

Jerzyki będą miały nowe “domki”

W środowe popołudnie na Placu Chopina mieszkańcy miasta mogli wziąć udział w wydarzeniu proekologicznym. Biuro Zieleni Miejskiej zorganizowało akcję edukacyjną dotyczącą wspierania populacji jerzyków w Puławach.

Ptaki te dość licznie występują w miastach, a ich towarzystwo jest bardzo pożądane. Pomagają mieszkańcom walczyć z uciążliwymi owadami. Tego dnia można było bezpłatnie odebrać budki lęgowe przygotowane specjalnie dla jerzyków.

Kierownik Biura Zieleni Miejskiej Izabela Giedrojć mówiła, że jerzyki, które są sprzymierzeńcami ludzi w walce z owadami, występując w miastach lubią zaszywać się w zaułkach murów, na poddaszach. Rozdane mieszkańców budki lęgowe mają pomóc tym ptakom podczas ich pobytu w mieście. Łącznie podczas akcji rozdystrybuowanych zostało 160 miejsc lęgowych dla tych ptaków.

Izabela Giedrojć – kierownik Biura Zieleni Miejskiej, Zarząd Dróg Miejskich w Puławach

Jerzyki chętnie zamieszkują wysokie budynki, dlatego warto ich “domki” umieścić jak najwyżej. Część budek rozdanych podczas akcji została zakupiona, a część wykonana przez więźniów i przekazana nieodpłatnie z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button