InformacjeMiasto Puławy

Kochajcie mnie mamo i tato – zbiórka na bilboard [VIDEO]

W ostatnich tygodniach na terenie całego kraju pojawiły się billboardy i plakaty przedstawiające fotografie i rysunki dzieci we wczesnym etapie rozwoju z hasłami mającymi promować antyaborcyjny przekaz. Chodzi o plakaty z napisem “Kochajcie się mamo i tato”.

Nie do wszystkich jednak te plakaty trafiają, w związku z tym powstała inicjatywa stworzenia i rozwieszania plakatów o treści “Kochajcie mnie mamo i tato”, przedstawiający wizerunek dziecka ze śladem po uderzeniu na twarzy. Jeden z takich plakatów miałby zawisnąć w Puławach. W tym celu utworzona została zbiórka na Facebooku. Kwota, której potrzebują inicjatorzy to 1000 zł.

– Myślę, że głównym celem jest skłanianie ludzi do refleksji nad tym tematem, aby zastanowili się, czy przypadkiem ich dzieci nie są częścią społeczności LGBT, czy nie są przez nich w pewien sposób krzywdzone i czy nie boją się ujawnić – mówi inicjator zbiórki Filip Marcinkowski. Aktywista wyraził także nadzieję, że akcja skłoni do refleksji również radnych Miasta Puławy, szczególnie tych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Filip Marcinkowski – inicjator zbiórki

Według stowarzyszenia “Miłość nie wyklucza” na pierwszym miejscu powinna stać miłość rodziców do własnego dziecko. Jak zauważają sami inicjatorzy zbiórki “88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców. 75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki. 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.”

Autor: A. Koter

Plakat: Miłość nie wyklucza, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button