Informacje

ZUS przestrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega swoich klientów przed osobami podszywającymi się pod pracowników tej instytucji. W ostatnich dniach ZUS otrzymał sporo sygnałów od swoich klientów, dotyczących połączeń telefonicznych z rzekomymi pracownikami Zakładu.

Oszuści podszywając się pod pracowników ZUS próbują wyłudzić dane dotyczące logowania do Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oszustwo jest na tyle perfidne, że na telefonie wyświetla się prawdziwy numer infolinii ZUS 22 560 16 00, a w rzeczywistości dzwoni ktoś niezwiązany z tą instytucją. Przedstawicielka ZUS Małgorzata Korba podkreśla, że pracownicy tej instytucji nigdy nie dzwonią w takiej sprawie do swoich klientów.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Dostajemy sygnały od klientów, którzy otrzymali rzekomo telefon od pracownika ZUS-u z pytaniem, czy klient potwierdza zmianę swojego numeru telefonu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i czy w ich imieniu ZUS ma przekazać ten nowy numer do banku – informuje Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego oddziału ZUS. Przedstawicielka instytucji podkreśliła, że pracownicy ZUS nigdy nie dzwonią w takiej sprawie. Przypomniała, że oszuści mogą się podszyć pod każdy numer telefonu, zarówno osoby znajomej jak i banku czy innych instytucji. Tego typu telefony należy traktować z dużą ostrożnością, nie powinniśmy podawać w takiej sytuacji żadnych danych personalnych ani danych do logowania na Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Zdj ilustracyjne: Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button