Informacjewszystkie

Potrzebujesz receptę, zwolnienie – dzwoń! Nie idź do przychodni! [VIDEO]

Przychodnia Specjalistyczna przy ul. Centralnej w Puławach od momentu ogłoszenia stanu epidemii w Polsce przeżywa oblężenie. Pacjenci pomimo uruchomionego od ponad tygodnia numeru telefonu 785 027 732 służącego do otrzymania m.in. tele-porad, po przedłużenie zwolnienia, wydanie recepty czy dokumentacji medycznej przychodzą osobiście, stwarzając tym samym zagrożenie zakażeniem się i innych wirusem SARS-Cov-2. 

Jeśli dokumentację medyczną o np. zakończeniu leczenia trzeba odebrać osobiście po wcześniejszym umówieniu się, to recepty czy wystawienie lub przedłużenie zwolnienia wystawiane są w systemie informatycznym w formie e-dokumentów. Nie ma potrzeby zatem osobistego kontaktu z przychodnią.

Pomimo apeli i zaleceń codziennie przed wejściem do Przychodni gromadzi się tłum. Dochodzi do nerwowych sytuacji. Przedstawiciele SP ZOZ apelują i proszą o korzystanie z telefonu ze względu na zbliżający się kulminacyjny moment zakażeń, który jak prognozuje Ministerstwo Zdrowia będzie miał miejsce w naszym kraju niebawem.

dr n.med. Marek Paździor – Zastępca dyrektora SP ZOZ Puławy ds.lecznictwa

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button