InformacjeMiasto Puławy

Pierwsza sesja radnych w 2022 roku

W najbliższy czwartek puławscy radni odbędą pierwszą w tym roku sesję. Podobnie jak to miało miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ze względu na wysokie wskaźniki zakażeń obrady zostaną poprowadzone przez przewodniczącą Bożenę Krygier w trybie zdalnym.

Radni po raz kolejny pochylą się między innymi nad propozycją dotyczącą nowych stawek opłat za śmieci, takie próby były podejmowane już w ubiegłym roku, jednak nie znalazły akceptacji większości. Nowa propozycja Urzędu Miasta zakłada kwotę 28 złotych 70 groszy miesięcznie od mieszkańca, zaś jeśli właściciel nieruchomości nie segreguje odpadów, opłata miałaby wynieść 60 złotych. Rodziny wielodzietne na pewno nie zapłaciłyby miesięcznie więcej niż 110 złotych. O tym, czy proponowane kwoty tym razem wejdą w życie, przekonamy się podczas czwartkowych obrad.

Ponadto podczas sesji zaplanowano punkty dotyczące przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Puławy “Centrum” czy udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Puławskiemu w kwocie 40 tys. złotych na wykonanie projektu technicznego budowy drogi przy ul. Piasecznica.

Pierwsza sesja radnych miejskich w 2022 roku odbędzie się w czwartek 27 stycznia, początek obrad o godz. 16:00. Można je będzie śledzić za pośrednictwem portalu esesja.tv.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button