InformacjeMiasto Puławy

UM informuje na temat edukacji dzieci z Ukrainy

W związku z coraz większą liczbą dzieci z Ukrainy, które pojawiają się w Puławach, Urząd Miasta przypomina o możliwości kontynuowania przez nie nauki w puławskich szkołach.

Dzieci i młodzież z Ukrainy w wieku od 7 do 18 lat mają prawo do korzystania z nauki na takich samych zasadach jak uczniowie polscy. Rodzice powinni zgłosić się do najbliższej szkoły względem ich obecnego miejsca zamieszkania i wypełnić stosowne dokumenty. Najlepiej byłoby, gdyby posiadali ze sobą oryginał ostatniego świadectwa ich dziecka, jednak jeśli takiego dokumentu brakuje, wystarczy złożyć oświadczenie z informacją o tym, ile klas dziecko dotychczas ukończyło. Dzieci, które nie znają języka polskiego będą miały zapewnione bezpłatne zajęcia dodatkowej nauki naszego języka. Miasto zapowiada, że jeśli uczniów potrzebujących takiej pomocy będzie wielu, będą tworzone specjalne oddziały przygotowawcze. Szczegółowych informacji na ten temat udzielają dyrektorzy poszczególnych szkół.

Na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta możemy znaleźć odnośnik do informacji na temat edukacji dzieci z Ukrainy w ich ojczystym języku. Za pośrednictwem miejskiej witryny internetowej rodzice mogą też zapoznać się z obowiązującymi w Puławach sieciami szkół i ich obwodami.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button