InformacjeMiasto Puławy

Puławy wysoko w rankingu “Rzeczpospolitej” [VIDEO]

Puławy znalazły się na wysokim miejscu w Rankingu Samorządów, prowadzonym przez dziennik “Rzeczpospolita”. Nasze miasto zajęło 20. lokatę w klasyfikacji gmin miejskich oraz miejsko-wiejskich w całym kraju.

Ranking jest prowadzony przez jedną z najbardziej cenionych redakcji w Polsce już od 17 lat. W klasyfikacji uwzględnia się zrównoważony rozwój wspólnoty lokalnej w różnych aspektach: wskaźników ekonomicznych, budowy tak zwanego społeczeństwa obywatelskiego, kwestii ochrony środowiska czy jakości zarządzania urzędem. Puławy uzyskały 73,01 punktu na 100 możliwych i zajęły 20 miejsce. Ranking ustala Kapituła, na czele której stoi były premier, prof. Jerzy Buzek. Jeśli chodzi o samorządy z naszego regionu, to nieco wyżej od Puław, na 16. miejscu uplasował się Nałęczów.

Paweł Maj – prezydent Puław

W porównaniu z zeszłorocznym rankingiem nasze miasto awansowało o 13 lokat. Daleko natomiast do sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy to nasze miasto zajęło w rankingu 3. miejsce. W kategorii, w której oceniano Puławy, sklasyfikowano łącznie 878 samorządów z całego kraju.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button