Miasto Puławy

Dzień Gier Planszowych [VIDEO]

W najbliższą sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się Dzień Gier Planszowych. Organizatorzy zapraszają wszystkich doświadczonych graczy oraz osoby, które chciałyby poznać bliżej hobby.

W programie między innymi pokazy gier, warsztaty oraz turnieje.

– Jest to impreza zorganizowana przez fanów, dla fanów i osób początkujących – informuje jeden z organizatorów imprezy Krzysztof Pyra. Jak przekonuje, podczas Dnia Gier Planszowych każdy znajdzie coś dla siebie. Planowane jest też malowanie i drukowanie figurek używanych podczas poszczególnych gier, zostaną także przedstawione systemy RPG.

– Jednym z punktów programu będzie prelekcja na temat nowego autorskiego programu, w którym wyjaśnimy, czym jest “świat”, opiszemy mechanikę i poddamy grupę dyskusji, w której można będzie zaprezentować coś nowego, zasugerować zmiany, porozmawiać na temat “świata” i systemu – dodaje kolejny z organizatorów Cezary Krzyżanowski. Jedną z atrakcji będzie turniej gry Neuroshima Hex. Oprócz samej opcji zagrania w gry będą też odbywać się ciekawe prelekcje z aktywnym udziałem uczestników. Jak dodaje współorganizator imprezy Piotr Rodzoch, będą one dotyczyć m.in. druku 3D, osoby biorące udział w prelekcji będą miały możliwość samodzielnego zaprojektowania i wydrukowania właśnie w tej technologii.

Krzysztof Pyra, Cezary Krzyżanowski, Piotr Rodzoch – organizatorzy

Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać efekty swojej pracy ze sobą. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Szczegółowe informacje znajdują się na facebookowej stronie wydarzenia. https://www.facebook.com/events/1231807237314405

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button