InformacjeMiasto Puławy

MOPS świętuje 30-lecie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach świętuje w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w czwartek w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” odbyła się uroczysta gala.

Podczas wydarzenia wystąpili eksperci z zakresu pomocy społecznej, którzy wygłosili prelekcje na temat tego zagadnienia w naszym kraju ze szczególnym uwzględnieniem zmian, jakie zaszły w ciągu ostatniego 30-lecia. Puławski MOPS przedstawił też prezentację realizowanych przez siebie projektów na przestrzeni całego okresu swojej dotychczasowej działalności, nie zabrakło również podziękowań dla długoletnich pracowników tej instytucji.

Krystyna Miechowicz – pierwszy dyrektor MOPS w Puławach, Beata Wagner – dyrektor MOPS w Puławach

Pierwsza dyrektor MOPS w Puławach Krystyna Miechowicz przypominała początkowe działania instytucji, a więc zatrudnianie specjalistów w postaci psychologów, pedagogów, prawników, zapewnianie osobom korzystającym z pomocy społecznej odpowiednich warunków do spotkań ze specjalistami.

Obecna dyrektor MOPS Beata Wagner podkreślała, że przez 30 lat funkcjonowania instytucja nie tylko wypełnia swoje ustawowe obowiązki, ale również zlecone przez administrację rządową, w tym wypłacanie świadczeń rodzinnych, 500+, 300 +, zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, aktywizację społeczną i zawodową osób bezrobotnych. Obecnie gros zadań skierowanych jest w celu pomocy osobom starszym, osobom z niepełnosprawnościami.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że działania pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej obejmują bardzo szeroki zakres, instytucja zajmuje się m.in. rozpatrywaniem wniosków o stypendia i zasiłki szkolne, prowadzeniem Klubu Integracji Społecznej, placówek wsparcia dziennego “Aktywatorium”, a w ostatnich miesiącach także koordynowaniem pomocy dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button